Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

ИРЦ

Discussion in 'Sugestije, predlozi, saveti...' started by evilpy, 11.08.2016.

1. evilpy

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Debian
    Шта мислите о томе да се отвори соба за чет на фриноду? Колико људи уопште користи ИРЦ и да ли би се админи сложили да се ја позабавим тиме? Мислио сам да се сав чет логује и да буде доступан овде на форуму у виду тексталног фајла.

2. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Ostalo
    Nemam pojma, meni iskreno je IRC sranje, verovatno jer sam "ircao" još pre 15-16 godina kada je to bila jedina zabava za online chat, medjutim sada ga je pregazilo vreme.

Imali smo mi ovde i chat na forumu samo je ugašen jer je bagovao pa čim se izbaci nova verzija okačiću ga pa ćemo da četujemo ovde.

P.S. Samo nemoj da predložiš da otvorimo DC++ Hub ima da me opiči nostalgija u fullu :D

Collapse Signature Expand Signature
    Јоце likes this.
  3. 1443

Korisnik

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    ... и-и-и-и ако сад почнемо са штампањем и продајом FOSS мајица, за годину дана можемо да сакупимо довољно да, на десетогодишњицу гашења, оживимо Elite Hub :eek::D

4. Uzgidebas

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    TRIOS
    Ja smatram da ima potrebe napraviti irc, ili bar ubaciti neku verziju ovde direktno. Pa ako postoji neko resenje, bilo bi pozeljno sto se mene tice... :)

5. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Ostalo
    Sistem:
    Ostalo
    Ma kakav IRC ko će sad tamo da dreždi i čeka da li će neko da se javi. Po meni bačeno vreme. Večina nas ne živi od ovoga već usputno radi, hoću reći nema se baš toliko vremena.
    Kao što @Vladimir kaže kao Mint Srbija imali smo IRC kanal, ali 90% stvari smo završavali na forumu. Da me danas pitaju ćemu je IRC služio rekao bih ničemu osim što smo čučali tamo.

marecare, Јоце and Dragan like this.
  6. Uzgidebas

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    TRIOS
    Ipak bilo super... za neka osnovna pitanja, neke sitnice se mogu resiti kako se ne bi ponavljala ista pitanja po temama :D

7. trtomud

Guest

Ima nas trolova, koji bi odrzavali taj chat aktuelnim. Jednostavno nam faliiii neka komunikacijaaaa, nećemo da ćutimo a imamo idejeeee

8. Uzgidebas

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    TRIOS
    Slazem seeee :)

Nekako, kad ima chat, ostavim ga aktivnog na komp i cesto proverim jel ima nesto novo. Cesto i pitam za neku sitnicu, nekad malo spama... Sve u svemu, korisna stvar je imati chat.

#8 Uzgidebas, 01.10.2016
    Last edited: 01.10.2016
    Јоце likes this.
  9. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Ostalo
    Sistem:
    Ostalo
    Nemam ja ništa protiv entuzijazma i ljubavi prema IRC, ali na osnovu prethodnih iskustava to traje neko vreme, onda se svi razbeže ostanemo samo mi domaći. Oni koji su bili aktivni za vreme Mint IRC sigurno se sećaju kako je to bilo.

Јоце likes this.
  10. Uzgidebas

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    TRIOS
    Necu da navaljujem, mada bih voleo da postoji. Nekako drugacije je kad mozemo bar razgovarati cisto off-topic i plus po nesto uz to i naucimo...

Јоце likes this.
  11. gagiD

Saradnik

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    TRIOS
    Nista vas ne sprijecava da napravite community(non official) IRC.

12. Miki

Saradnik Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Arch
  13. proja

Guest

evo ja cu da zakupim domen. A neko nek zakupi hosting. Birajte ime za domen. Recimo fosschat.com

Јоце likes this.
  14. Uzgidebas

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    TRIOS
    Imas na owh.ie najjeftinije hosting i gratis domen. Mislim da kosta oko 25eur godinu dana. Proveri ako mozes, sigurno znas bolje od mene o tome..

Јоце likes this.
  15. proja

Guest

ne znam ja nista. Samo ja i ti zainteresovani, nema od toga nista, prpala stvar. Treba druge linuxcije da navedemo na blud :)

16. gagiD

Saradnik

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    TRIOS
    Mozete otvoriti na freenode-u channel za pocetak. Sumnjam da ce vam trebati server :D

Јоце likes this.
  17. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Ostalo
    Chat je ubačen na forum, vidljiv je samo registrovanim korisnicima.

#17 Vladimir, 02.10.2016
    Last edited: 02.10.2016
    Uzgidebas, Vlad, marecare and 5 others like this.
  18. Јоце

Korisnik

Okruženje:
    Ostalo
    Sistem:
    Ostalo
    Bravo Vlado, legendo! :up: :)

Uzgidebas, Vlad, Vladimir and 2 others like this.
  19. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Ostalo
    Ovaj čet je malo, dobro ne malo nego mnogo drugačiji od onog prvog (koji je zapravo bio sranje i nije radio kako treba i stalno je kočio i zabadao).

Čet smo juče uzeli koštao je 29$ (life time) što mislim da se isplati i te kako obzirom na mogućnosti i integraciju sa Xenforo (jer je isti i pisan za ovu/vbullet skriptu) + imamo podršku pa ako krene baza da mi baguje ili nešto ticket support je majka mara :D

Da ne tupim, čet ima jako mnogo opcija i više je nalik na IRC sistem četovanja, jer dozvoljava razne /me upite i kverovanja, kreiranje privatnih soba, kreiranje skrivenih soba, soba zaštićenih šiframa, bolji sistem arhiviranja, dosta opcija za notifikaciju putem ALERT sistema ovde na forumu, blinkanja TAB-a u vašem browser-u, do desktop notifikacije, zvučni signalni za sve vrste i njihove podešavnaje... čet možete i isključiti (što ranije nije bio slučaj sa starim) u opcija Settings koju svi imate u gornjem desnom uglu (gde je lista nickname-ova), kada disejblujete čet pojaviće vam se na tom mestu opcija Enable i kada god želite u relatime ponovo otvorite čet i to radi, isto tamo su i podešavanja za obaveštenja, pa čačkajte malo dok ne provalite šta i kako.

Uzgidebas, Vlad, Јоце and 3 others like this.
Biblioteka++ Tor anonimnost