Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

AntiVirus za Linux

Discussion in 'Opšte diskusije' started by drinx, 23.05.2012.

1. dragan99

Guest

Cudi me da za to nisi cuo, kernel.org nije radio mesecima. Torvald je pobesneo

Zadaj upit ovog tipa : kernel org virus developer

Evo ovo valjda sam natrefio nabrzaka na pravu vest
    http://www.nsa.gov/selinux/download2.html

2. drinx

drinx Isključen sa foruma

Sistem:
    OpenIndiana
    Dr.Web ima real-time protection. Pa ko hoće da plati, nek izvoli :)

http://products.drweb.com/linux/?lng=en

Collapse Signature Expand Signature
  3. dragan99

Guest

Evo ovde pise, nisu jedini
    http://setiathome.berkeley.edu/forum_thread.php?id=65345&postid=1147909

Taj mora da je u proslosti kao i NOD :)

• Platforms: full support for х86 architecture command system in 32 and 64-bit modes.
    • At least 154 MB of free disk space + 70 Mb per user account in the system
    • Operating system: GNU/Linux distributions with 2.6.x kernel.
    • Internet access for registration and updates.
    U win ima jako lose iskustvo sa tim programom :(

4. Veselin

Korisnik

Okruženje:
    Gnome3
    Sistem:
    Ubuntu
    Vidim da su poruke iz 2012. godine pa da pitam da li se nešto od tada promenilo po pitanju antivirusa, da li koristite ili ne i šta sve koristite od zaštite (firewall...)?

Na Windows-u koristim free antivirus, MCShield Anti-Malware Tool za fleš, ekstenziju Adblock plus i Adguard (naleteo na besplatnu jednogodišnju licencu i dobro se pokazao, uskoro ističe tako da će ostati samo Adblock).

Na Windows-u moram da koristim zaštitu zašto što ubacujem različite usb fleševe i eksterne diskove od drugih osoba, nekada nosim moj fleš u kopirnicu kada štampam laserski u boji grafikone (a u kopirnicama svaki sekund ubacuju tuđe fleševe pa može haos da nastane)... a što se mog slučaja tiče, da ne postoji eksterni diskovi i fleševi mislim da nikada ne bih zakačio ništa na netu jer znam šta posećujem i dok sam davno imao desktop na koji nisam ništa ubacivao, imao sam 0 zaraženih fajlova godinama.

5. Mingo

Guest

Ja lično nemam ni firewall ni antivirus, kao i većina korisnika. Neke distribucije poseduju sopstvene firewall-e ali lično ne vidim potrebu za time. Jedino ti ostaju extenzije za firefox u vidu blokera reklama i slično.

Što se tiče flasha pazi kako ćeš da ga formatiraš, ako ne nameravaš da pakuješ fajlove veće od 4 gb onda je najbolji sistem datoteka fat32, tako će ti flash biti vidljiv i na windowsu i na linuxu, mada danas linuxi prepoznaju i ntfs ali je opet pitanje. To je druga opcija. Nikako ext4 i slično jer će disk biti neupotrebljiv u šugavim kopirnicama gde praktikuju njindovs :)

Veselin likes this.
  6. Mikulino

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Mint
    Firewall bi ipak trebalo aktivirati i na linuxu, time se štiti privatnost na netu,
    sa druge strane antivirus programi na linux sistemima imaju drugačiji način rada i funkciju, iako je Linux otporan na win viruse podaci koji se nalaze na linux sistemima nisu te sreće, antivirus program tu dolazi do izražaja, sve antivirus kuće proizvode i za Linux sisteme programe, Kaspersky je po meni otišao i korak dalje pa je napravio
    Kaspersky Rescue Disk 10 koji je u osnovi live Linux

PS
    zahvaljujući tom disku ja sam i ušao u linux svet

Dragan and Veselin like this.
  7. Mingo

Guest

Ja i bez tih dodataka nemam problema. Što da uzimam RAM nasušni.

Jocix and Veselin like this.
  8. Miloš

Korisnik

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    Ubuntu
    Nikad nisam koristio bilo kakav antivirus ni slična sranja, nikad problem nisam imao, sa Win jesam ali sa Linux koji koristim od 2008 do sada ja za viruse ne znam, niti znam kako bi to izgledalo? :D :D :D

Jocix, 1443 and Veselin like this.
  9. 1443

Korisnik

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    @Veselin За firewall инсталираш gufw (ако већ није инсталиран), покренеш га и Status пребациш на ON. То је све.
    Anti-malware (илити anti-virus) ти у суштини не треба. Једино ако хоћеш да имаш неки "on-demand" скенер, Windows корисника ради (мада је то првенствено њихова одговорност)... Постоје online варијанте (нпр. Jotti), док за Linux постоји clamav (инсталираш clamtk, па ће он сам повући остале потребне пакете).
    Колико су тачни или нетачни већ не бих знао :D

Veselin likes this.
  10. Supergull

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Mint
    Jocix likes this.
  11. Miloš

Korisnik

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    Ubuntu
    Ma ne opterećujte se sa antivirusima na linux, mislim da je gubljenje vremena? :D

Jocix likes this.
  12. Jocix

Korisnik

Okruženje:
    Pantheon
    Sistem:
    Elementary
    Definitivno nije potreban AV za GNU/Linux, zato se slobodno opustite ljudi, i uživajte u najstrašnijem surfu po Netu. :D

Veselin likes this.
SSL Certificate Biblioteka++ Tor anonimnost Cyberghost vyprvpn