Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

LinuxMint Besplatni GUI za MariaDB

Discussion in 'Debian, LinuxMint, Ubuntu' started by marecare, 10.10.2018 at 13:39.

1. marecare

Premium Donator

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    Cao drugari, radi li neko sa bazama podatak i zna li neki GUI alat za rad sa MariaDB?
    Procitao sam po netu da bi MySQL Workbench trebao da radi ali meni ne radi (ni verzija iz oficijelnog Linux Mint repoa, ni kada skinem poslednju verziju sa zvanicnog sajta) - prijavljuje mi nekompatibilnost, nece da se konektuje...kad budem pri kucnom kompu mogu da okacim skrinsotove.

2. 100%

Korisnik

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    Ostalo
    #2 100%, 10.10.2018 at 15:08
    Last edited: 10.10.2018 at 15:20
  3. Dragan

Staff Member

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    TRIOS
    Možda da probaš neku od starijih verzija?
    MySQL :: A Quick Guide to Using the MySQL APT Repository

4. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Ostalo
    Collapse Signature Expand Signature
  5. marecare

Premium Donator

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    Cao @Dragan probao sam stariju verziju iz Mintovog repoa a to je 6.nesto, a probao sam i poslednju koja je 8.nesto
    Obe prijavljuje neke razlicite nekompatibilnosti (jedna verzija nekompatibilnost sa verzijom mysql-a, druga nekompatibilnost sa distribucijom). Nisam imao nesto vremena sinoc pa nisam pokusavao ponovo pa da ispisem sta prijavljuje i da skrinsotujem.

@Vladimir imao sam toliko vremena da pred spavanje iz kreveta samo instaliram ovo sto si predlozio i instalacija, pokretenje, povezivanje sa bazom je proslo bez problema. Tek za vikend cu imati vremena da malo bolje prostudiram ali za sada obecava, hvala ti puno. Ja samo ne mogu da verujem da nisam uspeo da naletim na ovu app a preksinoc sam pretrazivao i ni jedan pretrazivac mi nije izbacio kao predlog!?

Vladimir likes this.
  6. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Ostalo
    Jbg šta da ti kažem, kada nisi u startu tražio na pravom mestu :cool:

Lično se ne zezam mnogo sa takvim stvarima, ali "dabar" bi trebalo da radi posao sasvim korektno, barem po iskustvima nekih uticajnih ljudi koji rade sa milionima redova i tabela odjednom.

Collapse Signature Expand Signature
SSL Certificate Biblioteka++ Tor anonimnost Cyberghost vyprvpn