Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Bolje vas našao.

Discussion in 'Predstavite se' started by Veselin, 06.03.2018.

1. Veselin

Korisnik

Okruženje:
    Gnome3
    Sistem:
    Ubuntu
    Pozdrav drugari,

Pa ovako, instalirao sam par puta do sada Linux (različite distribucije u različitom vremenskom periodu) i uvek se vraćao na Windows. Svaki put sam ostao par dana ili manje (u dual boot režimu). U međuvremenu sam imao Mac pa mogu da sagledam sisteme iz svih uglova. Za Linux nisam nikada bio nešto preterano zainteresovan zato što nisam navikao na terminal, nije bilo određenih programa a i navikao sam na next, next... finish. Nisam se ni trudio da ga naučim. Postavljao sam po neko pitanje u Linux podforumu na Benčmark i MyCity forumima i to je to. Za Linux sam saznao pre oko jedne decenije kada se dobijao uz časopise DVD (Digital, Mikro, Pc Press). Tada sam bio na PCM-u (nisam bio u mogućnosti da uvedem ADSL ili kablovski net) tako da sam narezivao sa tog DVD-a i u Live varijanti pokretao čisto da vidim o čemu se radi.

Sada dajem šansu Linuxu i to je to, ako ne bude išlo definitvno ću da odustanem i neću se više igrati. Posvetiću mu par nedelja i izdvojiti vreme da rešavam probleme. Ovaj put sam napravio sledeću taktiku: listu svih programa sam izdvojio pomoću Revo Uninstaller-a a zatim ih kopirao u Google Keep. Napravio štikliranje i obeležavam jednu po jednu stavku. Krenuo sam od programa za multimediju pa sam Aimp zamenio sa Audacious, umesto MPC-a instalirao SMPlayer i stavio Mini GUI, za pregled fotografija sam ostavio Image Viewer, dodao Spotify (uz TunnelBear VPN - Google ekstenzija) i calibre i qBittorrent. Sada idem dalje.

Želim i da se prešaltam sa Chrome-a na Firefox ali tu će mi trebati malo vremena da sređujem bukmark.

Kada budem postavljao pitanja da li da napravim jednu temu i tu da pitam sve o zaštiti, drajverima, programima, podešavanju sistema ili da idem na pretraživanje i postavljam pitanja na različitim mestima?

Svako dobro ;)

2. Veselin

Korisnik

Okruženje:
    Gnome3
    Sistem:
    Ubuntu
    Veliki plus: Linux Mint je odmah prepoznao HP Deskjet 4535 tako da skeniranje i štampanje funkcionišu bez problema :up:

marecare likes this.
  3. Mingo

Guest

Dobro došao Veseline. Ugodno vreme. Da, linux mint je medju boljima po pitanju drajvera. E sad zavisi od tebe kakav si korisnik, neko voli lajt, neko hardcore, neko skače sa jedne na drugu distru... gde sam i ja, heheh. Meni je linux mint bombona, ali trenutno teram Ubuntu GNOME 16.04.4 i to je bombonica plus šlag. A kad ogladnim vraćam se na jagnjetinu tj. Debian ili CentOS ili openSUSE i sve ostale hard distre.

U svakom slučaju velkome.

Veselin likes this.
  4. МарестРПЦ

Korisnik

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    Mint
    Добро нам дошао на форум, драго ми је што си постао члан и што се овај наш кутак шири из дана у дан.

На ово питање ће ти најбоље одговорити администрација форума (Драган, Владимир...) :)

Collapse Signature Expand Signature
    Veselin likes this.
  5. Dragan

Staff Member

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    TRIOS
    Dobrodošao na forum :)
    Pitanja je najbolje postavljati u odgovarajućim temama, zavisno od oblasti na koju se odnose...naravno, prvo bi trebalo pretražiti odgovarajuće teme, možda je već bilo sličnog ili istog problema/pitanja kao što je tvoje.

Veselin likes this.
  6. Veselin

Korisnik

Okruženje:
    Gnome3
    Sistem:
    Ubuntu
  7. Dragan

Staff Member

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    TRIOS
    Mislim da je bolje otvoriti novu temu, lakše je kasnije za pretragu...Nvidia i AMD su ipak različite karte :)

Veselin likes this.
  8. Veselin

Korisnik

Okruženje:
    Gnome3
    Sistem:
    Ubuntu
SSL Certificate Biblioteka++ Tor anonimnost Cyberghost vyprvpn