Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Ostali sistemi CrunchBang Waldorf

Discussion in 'Debian, LinuxMint, Ubuntu' started by pavik, 25.09.2012.

1. pavik

Korisnik

Napreduje se polako sa novom verzijom pod brojem 11.

http://crunchbanglinux.org/forums/topic/22086/updated-waldorf-testing-images-20120924/

Objavio i Distrowatch, što znači da se stvarno dogodilo..;)

http://distrowatch.com/?newsid=07472

rale likes this.
  2. dvajedan

Korisnik

Super ja jutros spomenuo na ubuntu-rs forumu :playboy: .

Što se distrowatcha tiče, objavljuju distroe koje radi po jedan čovek, a zanemaruju one koje rade hiljade njih :mad: . Neka, zapamćeno i uknjiženo :connie_girl_search_sky: .

3. pavik

Korisnik

Waldorf je lepo spakovan i sve radi kako treba na Asus netbuku. Nema nekadašnjih problema sa Atheros wifi karticom. Pulse, kamera, Skype su takodje o.k.

4. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Debian
    Ako je rešen problem sa Atheros-om onda čim ugrabim vremena pada instalacija na netbooku.

Collapse Signature Expand Signature
  5. pavik

Korisnik

http://news.softpedia.com/news/CrunchBang-11-R20120924-Fixes-VLC-Bug-294841.shtml

Ovo prvi problem je ispravljen kroz update pre mesečak dana i Vlc radi kao u najboljim danima ;)

rale likes this.
  6. dvajedan

Korisnik

Nove sličice:

http://crunchbanglinux.org/forums/topic/22146/updated-waldorf-testing-images-20120927/

7. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Debian
    Ja sinoć bacio na netbook i nisam mogao da se logujem postoji bug u slim.conf paketu i prijavio sam ga kažu da će ga ispraviti i da je još jedan čovek prijavio za netbook takođe.

8. dvajedan

Korisnik

I ja koristim slim na Debianu. slimconf je python skriptica koju je Filip napravio, radi se u GUIu koji služi samo da edituje pomalo /etc/slim.conf.

Možeš i da edituješ sam taj config.

Mada mislim da je popravljeno i to u images od prekjuče (nisam probao, samo ovako kako gledam pakete):

http://packages.crun...4_amd64.changes

http://packages.crun...3_amd64.changes

Naravno Ili bi update sa ovim trebalo da popravi stvari.

9. tuks

Korisnik

Sistem:
    Debian
    Evo i ja instalirah CrunchBang, onaj zasnovan na stable verziji. Koji shock kad predjes sa KDE na ovo :D odlican je distro za nekoga ko zeli da ima samo openbox, ali ja se tu ne pronalazim :)

Instalirao sam XFCE, i veoma sam zadovoljan kako radi, sad mozda malo glupo pitanje, da li da ostavim ovako ili da skinem Debian XFCE?

10. pavik

Korisnik

Ja ne bih ;) Možeš da pobrišeš sve što ti ne treba. Pogledaj u Synapticu pod Origin i videćeš šta pripada CrucnhBang riznici.

11. dvajedan

Korisnik

Ja bih:). Nov stable kad je već izašao, roknuo bi backports i to je to... Mislim kad već instaliraš svaki čas, što da ne;).

Mada možeš i ovako, ne moraš i ništa da brišeš - ne smeta... Mislim što manje znaš - manje patiš :D.

Ovo čisto da se nadovežem, i pavikovo je OK. obriši sve to statlerovo, pogasi statler repoe, vrati pin priorty na nomalu, pa update ;).

12. tuks

Korisnik

Sistem:
    Debian
    Ствар је у томе што кад год сам чачкао нешто, није ми систем радио како треба, тако да сам пре за то да скинем рецимо Дебиан XFCE, него GNOME верзију па онда да инсталирам XFCE... капирам да му дође на исто али ја сам баксуз :) CrunchBang је стварно ултра брз и то ми се јако свиђа, сад мене занима да ли је тај систем = debian stable + crunchbang repo, или је ту још ствари промењено? Немојте ми се смејати још увек покушавам да сконтам како функционишу дистрибуције и пакети :(

13. dvajedan

Korisnik

U principu jeste baš tako, Crunchbang je samo Debian sa dodatim paketima. Neki postojeći paketi su tvikovani, a neki koji ne postoje u Debianu su dodati.
    Uz to Crunchbang je i 100% kompatibilan sa Debianom, što znači da možeš instalirati samo Debian base (ali isključivo samo base), da dodaš statler repoe podesiš isti preferences i da dobiješ isti rezultat.

http://packages.crunchbang.org/

14. pavik

Korisnik

Malo teksta i sličica o Waldorfu .. ;)

http://all-things-linux.blogspot.com/2012/10/crunchbang-waldorf-second-time-lucky.html

15. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Debian
    Malopre uhvatio vremena i skinuo Waldorf-a novi image, ubacio na USB i instalirao na netbook-u, ovog puta nije bilo problema sa logovanjem.

Upravo radim upgrade, preko Post Installation Script koja mi se mnogo svidela i to što me svaki čas pita koji paket i da li želim da instaliram, fin način da se sistem maksimalno ubrza i lepo prilagodi svaka čast za ideju!

Paleh likes this.
  16. Paleh

Korisnik

Sistem:
    Mint
    Ukoliko je već pomenuti problem sa Atheros karticama rešen, što je bio moj jedini razlog za odustajanje od instalacije, uskoro će da se vrti i na mom netbook-u :)

17. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Debian
    Zaboravih da napišem za Atheros... da da u potpunosti je rešen čak radi 1/1 i u live režimu.

Strašano su ga ispeglali, baš mi se sviđa i baš lepo trči na netbook-u, definitivno ću se zadržati podosta vremena ovde. Ne sviđa mi se koncept OpenBox-a jer za najbanalnije stvari moram editovati razne .xml i ostale skirpte i prčkati po kodu, ali i to nije loše, jedna više škola i jedno više iskustvo.

Da je brza distribucija... izuzetno je brza.

18. dvajedan

Korisnik

Pa i ne moraš za većinu stvari možeš iskoristiti GUIe koji će editovati umesto tebe: obconf, obapps, obmenu, obkey...

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

Sa ova četiri programčića mislim da je 90%+ editovanja pokriveno što se samog openboxa tiče :chiffa: .

19. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Debian
    Znam za to tako sam i radio neke stvari, medjutim i to je "indijanski" način.. ali dobro ne žalim se, previše ;)

Nije loš openbox... cenim ga zbog brzine.

20. chavez

Korisnik

Sistem:
    Mint
    Probaj semplice,fura i on openbox ali ne moras da se drndas oko menija :) .

SSL Certificate Biblioteka++ Tor anonimnost Cyberghost vyprvpn