Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

LBGT

Discussion in 'Opšte diskusije' started by Miki, 12.06.2018.

1. Miki

Saradnik Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Arch
    @Jocix Će da šibne sa elementary na LM jer mu se ne sviđa ideologija :D

Jocix likes this.
  2. Jocix

Korisnik

Okruženje:
    Pantheon
    Sistem:
    Elementary
    Хоћу сигурно, само да избаце Линух Минт 19. ;) :)

Јер, брате, онај Данијел је 100% пук'о од неке дроге! Значи, лик је почео (сабајле) да се увлачи ЛГБТ популацији, и то због неке ситне лове! :D

Погледајте:

lRpaYI7.jpg

#2 Jocix, 12.06.2018
    Last edited: 12.06.2018
    Miki likes this.
  3. Miki

Saradnik Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Arch
    Znam bre video sam tvoj post na G+ zato se i zevzečim sa tobom :D. Neki lik napisao pogle ga ovaj hetero Rus al se umislio (vido lik ćirilicu). Inače poželeli ti dobrodošlicu (nećeš nam nedostajati na tvoj komentar goodbye):D.

Jocix likes this.
  4. marecare

Premium Donator

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    Sloboda ljudi, u svakom smislu!

5. Jocix

Korisnik

Okruženje:
    Pantheon
    Sistem:
    Elementary
    Ko im bre uskraćuje tu slobodu?! Niko! Sit sam više i LGBT populacije i njihove večite ugroženosti! :mad:

merin and Miki like this.
  6. Miki

Saradnik Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Arch
    Mislim niko nikome ne brani ništa u 21. veku, neka radi ko šta hoće, ali toliko biti glasan o svojim izborima stvarno je više preteralo, pa ja ne pričam šta ja radim, i povrh svega toga menjati logotip citavog jednog operativnog sistema zbog razloga koji prevazilaze tehničke detalje, lepotu ili marketing je APSURDNO!

merin and Jocix like this.
  7. marecare

Premium Donator

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    Ne lupajte gluposti, nemojte iznositi neistine!!
    Ovo nije promenjen logo "citavog jednog operativnog sistema", ovo je odradjeno na FB onim paternom sto stavljaju ljudi svoju profilnu sliku u njega kao znak podrske (u ovom slucaju LGBT, pa su dodavali ljudi francuske zastave kada je bio teroristicki napad tamo, itd.)

8. Dragan

Staff Member

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    TRIOS
    U zaostalim društvima kao što je naše, gde je još uvek žestoko prisutan mentalitet "idemo da bijemo pedere..", osobe koje imaju drugačiji životni stil i orjentacije, a u manjini su, jednostavno moraju da budu (pre)glasni u svojim stavovima kako bi ih tupava i zaostala većina konačno prihvatila kao normalne sugrađane. Kada ih...kroz koju stotinu godina cenim... srpsko društvo bude konačno prihvatilo kao ravnopravne sugrađane, tada će i oni prestati da galame prekomerno :)

Miki likes this.
  9. Miki

Saradnik Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Arch
    Ne znam zašto misliš da želim da srozam nekome utisak o elementary-u, ali činjenica je da operativni sistem podržava udruženje (organizaciju). A i to sa Francuskom zastavom je bilo očajno. Zamisli solidareš se sa poginulim ljudima menjajući sliku na FB i nakon dva minuta zaboraviš da si uopšte to uradio. Alo, napred zdrav razum :D

merin and Jocix like this.
  10. Miki

Saradnik Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Arch
    Slažem se, ali ako se skoncetrisemo konkretno na pomenutu distribuciju, to nije sprski projekat. I ja nikada u životu ne bih izjavio nesto tipa ej onaj je druge vere il je peder aj da ga maltretiramo.

11. Dragan

Staff Member

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    TRIOS
    @Miki
    Moj komentar se odnosio na tvoju konstataciju da "su preglasni"...ergo, ne komentarišem linux, nego tvoj stav :)
    Lepo je što ti "nikada u životu ne bi izjavio nesto..", ali osvrni se oko sebe, najbliži komšiluk samo na primer, pa proceni koliko je podrška LBGT populaciji iskrena, a koliko ima prikrivene mržnje ili bar netrpeljivosti...

12. Jocix

Korisnik

Okruženje:
    Pantheon
    Sistem:
    Elementary
    @Dragan @Miki Ne mrzim nikoga, samo hoću jednaka prava za sve, pa i za nas Hrišćane.

Postoje i ugroženije grupacije od LGBT populacije, ali ne galame toliko po svetu, i ne nameću drugima svoje stavove!

Neka njih ljudi, ne smetaju oni meni uopšte, ali samo ako su daleko od mene i moje kuće.

:)

#12 Jocix, 13.06.2018 at 18:27
    Last edited: 13.06.2018 at 18:32
    merin, stepski vuk and Miki like this.
  13. Miki

Saradnik Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Arch
    @Dragan Nekako ta preglasnost na neki način uliva mržnju u mene, ne znam kako da se izrazim, kada bi radili šta hoće, ali da ne galame oko toga, mislim da bi ih oberučke prihvatio, jer mislim da oni nisu drugačiji ama ni malo (čoveče pa nisu oni slonovi nego ljudi).

14. Dragan

Staff Member

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    TRIOS
    Vidiš Joce, u ovome podvučenom je suština...ti ih ne trpiš u svojoj blizini, a oni su tvoji sugrađani i kao takvi moraju imati jednaka prava kao i ti, dakle da sami biraju gde će biti, pa i u tvom neposrednom komšiluku.
    Nemoj pogrešno da me shvatiš:
    Ko si ti da odlučuješ da li neko sme da stanuje pored tebe ili ne?
    Mislite o tome :)

marecare and Miki like this.
  15. Dragan

Staff Member

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    TRIOS
    Ovo me podseća na mladalačke dane, kada sam bio klinac:
    "Samo da se ošiša, i da ne sluša tu đavolsku muziku toliko glasno...inače je dobar momak, iz dobre porodice, otac i majka su mu baš fini ljudi.."
    :D

Miki likes this.
  16. Miki

Saradnik Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Arch
    Neka njih ljudi, ne smetaju oni meni uopšte, ali samo ako su daleko od mene i moje kuće.
    E vidiš @Dragan, sa ovim što je @Jocix napisao mogu da se složim iz samo jednog razloga, da li znaš kog? Zato što im on ne pruža onu lažnu podršku jao pa mi Vas podržavamo samo napred, a onda kad oni odu onda ih pljujes kao poslednjeg djavola. Podržavaš, uredu. Ne podržavaš, pa dobro i to je na neki način uredu, mislim svako ima svoje pravo na mišljenje. Ali da daješ onu licemernu lažnu i podmuklu podršku pa kad odu da ih popljujes, e to mi je nesto naj naj naj gore.

Jocix likes this.
  17. 1443

Korisnik

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    Ово нису само Stallman-ове речи, већ и "bucket list" оних који владају светом. На Западу већ почиње транзиција педофилије у "педосексуалност", тако да аргумент "не, то не води ка ономе" пада у воду.
    Педофили отворено причају о својим идејама на YT (и на другим медијима)...

Па ви размислите. Да л' сте "заостали" или сте напредња- *кхм*... овај, "напредни".

Miki and Jocix like this.
  18. МарестРПЦ

Korisnik

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    Mint
    Геј особе ми не сметају али ако неко може мало јасније да појасни због чега би неко био окарактерисан као примитивац ако не подржава истополне бракове, рецимо ?
    Но, чисто да напоменем, моја подршка према ЛГБТ популацији има граница - промовисање таквих идеја кроз уџбенике за предшколски и школски узраст је крајње неумесна и непримерена ствар, и ја сам против тога.

Collapse Signature Expand Signature
    Jocix and Miki like this.
  19. Miki

Saradnik Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Arch
    Apsolutno se slažem sa navedenim.

Jocix and МарестРПЦ like this.
  20. mracni covek

Korisnik