Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

CentOS Mali savet

Discussion in 'Fedora, CentOS, OpenSuse' started by Borating, 05.08.2017.

1. Borating

Guest

Razmišljam da pređem sa Mint-a na CentOS.

E sad, uverite me ili razuverite. CentOS je kompatibilna replika RedHat-a, a RedHat je skup os kao đavo.

Zar nije onda logično da CentOS bude jako dobar i stabilan sistem ili to ne važi u linux svetu?

2. Dragan

Staff Member

Okruženje:
    Ostalo
    Sistem:
    Ostalo
    CentOS je identičan RH, sa uklonjenim brendom, i kaska otprilike 2-3 nedelje za njim, koliko im je potrebno da se ukloni sve gde se RH brand pojavljuje.
    Dakle, ako instaliraš/koristiš CentOS to ti je isto kao da koristiš RH, osim što nemaš zvaničnu podršku koju RH naplaćuje.

marecare likes this.
  3. Maligan

Korisnik

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    Znači, da se centosuje :)

4. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Arch
    CentOS jeste jako dobar i stabilan sistem i preporučujem ga svima koji planiraju da podižu neke servere cloud infrastrukture itd itd. Ja sam posle aktivnih 10 godina na Debianu prešao u potpunosti na CentOS i nisam pogrešio, odnosno jesam... što nisam ranije prešao na njega.

Collapse Signature Expand Signature
  5. Cvetan

Korisnik

Okruženje:
    Gnome3
    Sistem:
    Ubuntu
    Ne znam nikoga da fura Centos kao desktop sistem. Sa druge strane kako je već pomenuto na serveru je prilično čest. Razvojni serveri moje firme su na Centosu. Nisam čuo admine da se žale. :)

Collapse Signature Expand Signature
  6. Maligan

Korisnik

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    Evo sad sam probao, ali mnogo ima podesavanja za desktop i svaki program mora da se trazi po repoima..nije bas zgodno. Tako da sam opet se vratio na mint ali ovaj put xfce i sad mi je laptop malo brzi. Hvala svima.

SSL Certificate Biblioteka++ Tor anonimnost Cyberghost vyprvpn