Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Manjaro Manjaro

Discussion in 'ArchLinux i Slackware' started by wintermutedirect, 14.03.2013.

1. Cvetan

Korisnik

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    Xubuntu
    Оnda ja baš imam sreće ili dara da ih odaberem jer ne koristim default na Xubuntu, a nisam ni na Manjaru koristio default.

Uglavnom koristim Arc u raznim varijantama, na Xubuntu Arc tamniju, na Manjaru Arc-Maia. Koristim i Vivacious dark Gtk, to je ranije bilo Ambiance Flat i uvek mi se to dešava. :D

Collapse Signature Expand Signature
  2. Mingo

Guest

Ni ja nisam siguran da je do teme, ne znam koju onda temu da izaberem, mozda @Dragan ima neku svoju, koja lepo radi, pa bi bilo dobro da je okači.

3. Dragan

Staff Member

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    TRIOS
    Ne znam zašto se to kod tebe dešava, znam samo da nije do xfce, bar ne na ovoj verziji (4.10) koja je u TRIOS-u.
    Takođe Arc tema (koju koristim stalno), i ne znam kako da ti objasnim da problem sa pozicioniranjem strelice za podešavanje veličine prozora kod mene jednostavno ne postoji...možda samo imam bolju koordinaciju pokreta mišem :D
    Screenshot - 05062018 - 09:42:37 PM.png

4. Mingo

Guest

Evo rešenjaaaa :) Rešenje za mali grip border prozora:

Ako nema, napraviti sledeći fajl: .gtkrc-2.0 u vašem Home folderu. Morate uključiti prikazivanje hidden fajlova. I u fajl ubaciti sledeće:

Code:
    style "default-style"
    {
            GtkWindow::resize-grip-height = 4
            GtkWindow::resize-grip-width = 4
    }
    class "GtkWidget" style "default-style"
    Odjavite se, pa se opet prijavite i moćiće te da menjate veličinu prozora, mnogo lakše :D

p.s. Ako slučajno imate već taj fajl, na kraju dodajte isto ovaj kod.

p.s.2 Ovo radi u većini slučajeva, ali ne i za firefox, sad vidoh :(

Dragan likes this.
  5. Jocix

Korisnik

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    Pozdrav, braćo.

Hteo bih da koristim Manjaro Linux, ali se ne snalazim baš najbolje, tj. ne znam koja je stabilna verzija s dugoročnom podrškom.

Da li je to verzija 17.1.10 ili neka druga?

Inače, probao bih Manjaro sa Gnome okruženjem, jer imam solidnu konfiguraciju.

:) :blush:

6. Mingo

Guest

Manjaro je roling release, sto znaci da nema stabilne. Svakodnevno dobijas update i uvek teras najnovije. Paketi su isti kao i za arch tako da se tamo proveravaju i posle ubace u manjaro repo.

Jocix likes this.
  7. Jocix

Korisnik

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    Hvala na odgovoru. :)

Ovo znači u prevodu na srpski i srodne jezike, da se ne preporučuje instalacija Manjaro Linux-a na primarnu mašinu, jer mož' svašta da bidne od zla u toku dana. :D

8. Mingo

Guest

Nije baš tako. Manjaro je dobar sistem, ali eto meni to ne odgovara, a mozda ni tebi. Uglavnom, bolji fazon mi je da iskoci stabilna verzija pa onda to da traje nekih par godina, kao što je mint npr :)

Jocix likes this.
  9. merin

Korisnik

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    Arch
    Možeš da postaviš LTS kernel radi veće stabilnosti, veoma lako se radi, GUI. Bukvalno možeš da imaš nekoliko kernela i da kroz GUI biraš koji ćeš koristiti. Ažuriranja softvera idu par nedelja (recimo) iza Archa, ali nisu baš uvek bez problema. Doduše, retko se to desi i expressno se rešava.
    Preporuka da se pre ažuriranja proveri na forumu da li ima nekih problema.

Jocix likes this.
  10. Cvetan

Korisnik

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    Xubuntu
    To nije tačno. Rolling release podrazumeva da nemaš fiksan ciklus izbacivanja novih verzija. Manjaro ima i razvojne grane koje nisu stable, a trenutni release jeste stable.

Plus rolling Manjaro je stabilniji od dobrog dela distribucija. Previše sam navikao na debian package management inače bih bez razmišljanja terao Manjaro.

Collapse Signature Expand Signature
    #490 Cvetan, 18.06.2018
    Last edited: 18.06.2018
    merin and Jocix like this.
  11. Vlad

Korisnik

Okruženje:
    Cde
    Sistem:
    Debian
SSL Certificate Biblioteka++ Tor anonimnost Cyberghost vyprvpn