Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Microsoft Releases Open Source Visual Studio Code 1.0 For Windows, OS X, And Linux

Discussion in 'Programiranje' started by marecare, 15.04.2016.

1. Mingo

Korisnik Donator

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Mint
    Notepadqq je loš port notepad++, nije to taj filing :) Ali dobro, koristim sublime i nema dalje... Ja ne volim kad editor misli umesto mene, pa mi nudi neke funkcije, opcije, samo da mi zatvara zagrade i navodnike i da ima color varijante za razne ključne reči i meni dosta.

Collapse Signature Expand Signature
  2. joytoy

Korisnik

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Kubuntu
    @Mingo

Nadam se da si svestan da većinu (ako ne i sve) editora možeš da podesiš tako da nema auto korekta, rečnika i ostalih gluposti?

marecare likes this.
  3. Dragan

Staff Member

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    TRIOS
  4. Коста Купрешак

Korisnik

Okruženje:
    Deepin
    Sistem:
    Ostalo
    Ја већ неко време радим искључиво у Visual Studio Code-у и презадовољан сам, одлично ради на Linux-у

marecare likes this.
  5. Mingo

Korisnik Donator

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Mint
    Svesan sam da editore možeš podesiti, ipak ne odustajem od sublime. A visual studio code, ako je pravljen u javi, normalno je da je spor, zato ga i ne razmatram.

6. Jocix

Korisnik

Okruženje:
    Pantheon
    Sistem:
    Elementary
  7. Cvetan

Korisnik

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    Xubuntu
    Visual Studio Code nije razvijan u Javi već u JS, tačnije TS i Electronu.

A Java i njena virtuelna mašina su pojam brzine za dosta programskih jezika. To je stabilna platforma na kojoj se ozbiljno radi. Ja ne znam šta ti smatraš pod „Java je spora“, ali dovoljno je da pitaš ljude koji na primer rade u Pajtonu pa će ti biti jasno koliko je Java „spora“.

Takođe nisam primetio da je VSCode spor. Za razliku od Atoma gde je tromost evidentna ovde to nije slučaj.

Što se Sublime tiče slažem se. Za lakši edit bez nekog debuginga i slučaja kad mi ne treba IDE, i dalje je moj prvi izbor.

Što se Notepad++ tiče, mišljenja sam da je taj editor apsolutno prevaziđen i da je to relikt iz vremena Widnows XP. Plus pod WINE sve odvratno izgleda. Svi moderni editori Sublime, Atom, VSCode, Komodo itd. su neuporedivo bolji i u ovom vremenskom trenutku apsolutno nema ništa da ponudi u odnosu na prethodno pomenute.

Jocix and marecare like this.
SSL Certificate Biblioteka++ Tor anonimnost Cyberghost vyprvpn