Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

NEW CHAT :)

Discussion in 'Opšte diskusije' started by Dragan, 12.05.2017.

1. Jocix

Korisnik

Okruženje:
    Pantheon
    Sistem:
    Elementary
    #381 Jocix, 30.05.2018
    Last edited: 30.05.2018
  2. Jocix

Korisnik

Okruženje:
    Pantheon
    Sistem:
    Elementary
  3. Mingo

Korisnik Donator

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Mint
    Rođaci, počeo sam da detaljno učim javascript, stigao sam do objektnog pristupa. Uh, mislio sam da nešto znam :D Puuuu, koliko je glomazan jezik... Našao sam jedan torrent strava stvar "Full-Stack javascript"

auuu, moram da odmorim :)

Collapse Signature Expand Signature
    Jocix likes this.
  4. deno

Korisnik

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    samo lagano sa učenjem, sto se tiče učenja, najbolja stvar bi bila kad bi covjek mogao upasti kao volonter u neki projekat, bar kao posmatrač hehe, ovako kad uči čovjek sam pa ide sa jedne stvari na drugu, teško...

Jocix likes this.
  5. Mingo

Korisnik Donator

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Mint
    Ucestvujem ja u raznim remote projektima, ali sad sam se namerno osamio da mi ne bi vise poslodavci skakali po glavi, mora jquery, mora node.js, mora vanilla itd. Hocu da savladam sve pa da budem miran, pa makar i nemao posao. Jako je zanimljiv jezik. Pomaze mi to sto znam php. Ipak treba se prilagoditi.

A raduje me cinjenica da mnooogo poslova koje mi je zavrsavao php sad moze js. To sam i pre znao, ali sam ga slabo koristio, prvenstveno jer su se browseri nejednako razvijali i to dal ce js da radi ili nece bilo je pitanje. Danas ipak postoje neki standardi.

Jocix likes this.
  6. bgw

bgw
    Guest

fosstodon.org - Fosstodon

Fosstodon is a Mastodon instance that is dedicated to Free & Open Source Software, or FOSS as many call it. Fosstodon is for people who are interested in open source technology and the awesome community around it. Whether that be Linux, open source software like Firefox, or Mastodon itself. If you're interested in technology, Fosstodon is a great place to start.

Jocix likes this.
  7. webad

Korisnik

Okruženje:
    Gnome3
    Sistem:
    Ubuntu
    1. treba razumeti siru sliku, ali znati sve.. ako mene pitas, bolje znati par stvari, ali ih znati sjajno, nego ceprkati po svemu i biti ispod proseka. ne kazem da ne treba uciti JS ako se vec u bilo kom obliku bavis web programiranjem, sam ne znam sa kakvim si predznanjem vec u kafani :)
    2. ne zelim da zalazim u to sta su ti projekti i na koji nacin dolazis do njih, ali pretpostavljam da se unapred zna koje se tehnologije koriste (ce se koristiti) i na osnovu toga birati posao. kao da se vodoinstalater prijavi za posao elektricara

Jocix likes this.
  8. Mingo

Korisnik Donator

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Mint
    Do sad sam radio backend. Mislim, nije to bog zna šta, par projekata. A onda mi se ukazala potreba da radim oko frontenda i vidim koliko muke imam sa js. Zato sam resio da ga naucim detaljno. Imam kolegu koji radi frontend, medjutim, to je samo css i html. I eto... ne moze da škodi.

Medjutim, ovaj kurs je zaista obiman, ne znam dal ću stići sve u dogledno vreme. Sad već znam puno toga. Na primer da sa js proveravam input polja i da napravim chat skriptu :) koja nema previše linkova sa bazom, tako da neće da guši server. I još mnogo toga, na primer, da ubacim smajli u textarea, razne animacije, navigacije i slično.

Pravo je vreme, da napravim break; i zaustavim loop :D

Jocix likes this.
  9. deno

Korisnik

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    @Vladimir tamo sam negdje napisao jesil radio sa amazonom ec2 i kakav je sa azure, sad mi drug govori da je azure mu dosta lošiji od amazona...

Eh da što neki koriste Centos za servere sto ne koriste debian il ubuntu ? Koja je prednost sta vec...

Jocix likes this.
  10. Tanja

Korisnik

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    Debian
    Kad li će Xfce 4.14?

Miki likes this.
  11. Dragan

Staff Member

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    TRIOS
  12. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Gnome3
    Sistem:
    RedHat

Amazon.... radio samo u onoj free varijanti, nisam imao neku želju da plaćam da bi se igrao. Na prvu ruku deluje dosta opširno i sa mnoštvo mogućnosti, definitivno je mrtva trka između Azure i Amazona, možda čak i u korist Amazona jer ima nekih opcija što se bekapovanja tiče koje su po meni dosta naprednije. Šta tvom drugu konkretno ne radi dobro tj dosta lošije ne znam, bolje njega pitaj da si obrazloži tačno.

Centos i Debian drže gotovo sve webservere, mali procenat je ubuntu i još manji windows... Što se linuxa tiče, sada je potpuno svejedno da li ćeš da koristiš jedan drugi ili treći, svi su stabilni, samo se u 90% slučajeva ljudi odlučuju za Centos zbog cpanel licenci koje radi na njemu.

Jocix likes this.
  13. deno

Korisnik

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    super hvala, pa jednostavniji mu bio amazon izgleda, a ja imam na amazonu free sve, pa testiram kako zelim :D, a nije skup amazon ako se placa, gledao sam, linux je skroz jeftino kad se poredi sa winom, i placas samo dok radi, cim stopiras prestane placanje mislim na mašinu... nisam opet siguran :D

14. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Gnome3
    Sistem:
    RedHat
    To plaćanje samo dok radi ima smisla samo za igranje... Inače malopre sam gledao kod Hetznera koji je odličan isti paket košta 3€ a na AWS-u košta 35€

Sve u svemu AWS ima svojih prednosti, da mi treba nešto iole ozbiljnije za produkciju i posao, svakako bih odabrao AWS ili Azure...

15. zen

zen
    Guest

16. Mingo

Korisnik Donator

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Mint
    Uuu, nisam ja toliko mator. Meni je prvi mail bio na ptt.yu pa posle yahoo.com a onda je sve otišlo dođavola...

SSL Certificate Biblioteka++ Tor anonimnost Cyberghost vyprvpn