Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Novosti na forumu

Discussion in 'Sugestije, predlozi, saveti...' started by Vladimir, 26.08.2013.

1. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Ubuntu
    Pretpostavljao sam da je problem sa mestom, nije hteo slike da mi primi. Bitno je da si sredio.

2. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Arch
    Dodato malopre 25GB prostora... kada popunimo i to ubacićemo još 50GB SSD.

Collapse Signature Expand Signature
  3. r2d2

Korisnik

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    TRIOS

:up::up:

Ladislav and darko like this.
  4. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Ubuntu
    Sve je dobro, samo oseća se nedostatak četa. Da li što sam navikao na čet, al ikad dođem na forum baš osetim da fali.

Јоце likes this.
  5. Dragan

Staff Member

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    TRIOS
    @Sreten
    @chat
    Vlada je već objasnio...verzija koja je korišćena bila je poprilično bagovita, i pravila je probleme...kada bude pronašao odgovarajuću verziju, dodaće ponovo i tu opciju za forum.

Јоце and Ladislav like this.
  6. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Arch
    Upravo tako, ja bih još juče stavio čet da ima neka normalna verzija, bitnije mi je da forum radi 1/1 bez štucanja i da sve otvara kao u lokalu a sa starim četom to nije moguće jer mi ždere RAM na serveru i puno SQL sa nekim levim sranjima a dev-opove boli uvo da ažuriraju skriptu, pa dok se taj pičvajz ne reši ili dok ne nađem neku zamenu (a nema je po svemu sudeći) bićemo bez četa neko vreme, mada i to nije loše malo više da se fokusiramo na forum :)

7. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Arch
    Poštovani forumaši,

Kao što ste svi već primetili malo smo redizajnirali ove naše diskusije. U ovoj eri interneta prateći nove trendove i brzinu komunikacije, ne želeći (u ovom trenutku) da menjamo forumsku skriptu za neku bržu, ugodniju, jednostavniju kao što smo razmatrali sa nekim veoma veoma modernim i energičnim rešenjima poput NodeBB, Flarum, Discourse koji akcenat stavljaju na pisanje u stilu diskusionih grupa a ne foruma.

No, kako će i to svakako doći jednog dana na tapet, ali dok ne dođe barem malo da se približimo načinu i funksionisanju kao jedno moderno okruženje koje smo oduvek želeli da napravimo i možda smo se upravo po tome isticali od drugih, jednostavno bili smo drugačiji, bez šablona i nekog pisanog pravila.

Svesni smo vrlo dobro da svaka "radikalnija" promena istiskuje pojedine neželjene komentare i formira neku grupu "onih kojima se to baš i ne sviđa", navikli su na stare, a mi kažemo gde ima navike ima i odvike. Šalu na stranu, uvek je dobro videti neku promenu, mi naravno ne radimo nikada u lošem interesu već u interesu svih nas (ili barem većine), pa promene posle "dođu na svoje mesto" i pitamo se svi zajedno ili pojedino "Kako smo bre živeli bez ove funkcije!?" i slična paradigme.

Da ne bih puno davio jer Vas već ovde pola prestaje da čita, koje su novosti na forumu:

1. Ubačen je PHP 7.1 koji bi trebao da reši neke male nedoumice i bubice ispod haube, no nažalost skripta foruma je malo starije od trenutne pa dolazi do nekih nesuglasica između paketa i kompatibilnosti.

2*. Forum je "sužen". Što se nadam da ste primetili, ako niste, morate se javiti lokalnom oftalmologu i obrazložiti detlajno vaš strah i problem. Sužen forum ima jednu namenu, verovali ili ne, manje umara oči prilikom čitanja jer vam oči prelaze manju razdaljinu "levo-desno" prilikom čitanja, u vidokrug "upada" više informacija odjednom i lakše sagledavate sadržaj na ekranu.

3. Postbit_Information iliti "ovo što je bilo levo sa avatarom sada je iznad", ima takođe jedan psihološki efekat na diskusije (tu dolazimo da uvodne reči gde objašnjavamo da Vas približavamo i pripremamo za drugu diskusinu skriptu) i na način na koje se one čitaju. Naime sprovođena su istraživanja i došlo se do zaključka da prosečan forumaš u toku jedne sesije sa starim modelom informacija (sa leve strane), dobija previše nebitnih informacija konstantno i iznova i iznova i iznova, odvlači pažnju na informacije koje svaki put pročita i samim tim umara mozak jer svaki put se vraća prvo na tu informaciju pa tek onda na sadržaj poruke zbog koje je u prvom slučaju i bio tu i zbog koje je i došao. Ovakav model diskusija kada je informacija o podacima autora gore i detaljne informacije skroz desno gore, daleko su efikasnije i manje umaraju prilikom aktivnog čitanja i pisanja, u tom slučaju informacije čita samo onaj koji zaista želi da ih vidi a ne sistemski po navici samo zato što je u vidokrugu očne žiže.
    Verovali ili ne kada se pre mnogo godina pravila sadržina mejla, takođe je bio razmatran tim kao na klasičnim forumima i došlo se do zaključka da sve informacije o korisniku tj pošiljaocu mejla stoje iznad a bitne informacije ispod.

4. Vraćeni su Recent Posts | FOSS | Free and Opensource Serbia iliti Recent Post, koji se nalaze u glavnom Meni-u.

5. Na četu nije više moguće ubaciti embed snimke i slike, sada se pojavljuje samo link ka izvoru sa kratkim opisom šta se nalazi "iza".

Ukoliko imate neke (konkretne i konstruktivne) predloge koji će biti na opšte dobro svih nas slobodno ih iznesite ovde pa ćemo ih razmotriti.

* Ukoliko želite da pregledavate forum preko celog ekrana a ne ovako uzano i za to postoji rešenje, da ne bih objašnjavao, šta i kako, pogledajte sledeći video koji sam spremio za Vas.

Napomena:
    Kada pustite video iditi na Full Screen kako bi jasnije videli.

Mirkoj, Ladislav, melhisedek and 5 others like this.
  8. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Arch
    Sidebar ima neke nove funkcije pa pogledajte ;)

9. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Arch
    Vraćena nazad ekstenzija koja linkovane slike automatski prebacuje na naš server, kako se ne bi izgubile.
    (zato što je addon bio u kvaru dobijali ste one čudne error poruke kada ste hteli da lajkujete sliku)

#189 Vladimir, 30.01.2017
    Last edited: 29.04.2017
  10. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Arch
    Povećana veličina fonta sa 11.5 na 12.2, mislim da je sada lakše za čitanje.

Vlad, Јоце, marecare and 2 others like this.
  11. Dragan

Staff Member

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    TRIOS
    Jeste...nama ćoravima je mnogo lakše ;)

Vlad, Јоце and melhisedek like this.
SSL Certificate Biblioteka++ Tor anonimnost Cyberghost vyprvpn