Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Par reci o steam igrama na linuxu...

Discussion in 'FOSS Srbija steam grupa' started by Sreten, 11.01.2015.

1. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Ubuntu
    Instalirao sam steam na ubuntu 14.04 LTS. Posto dugo nisam koristio steam na linuxu prijatno sam se iznenadio kad sam video sta je igara.
    Iz moje biblioteke odmah je izdvojio 108 igara koje mogu da instaliram na linuxu. Odusevio sam se. Medju mnogobrojnim naslovima nasli su se i relativno noviji naslovi kao sto je
    Deponia
    The Book Of Unwritten Tale Digital Deluxe Edition
    Deadfall Adventures
    Anna Extended Edition
    Bioshock Infinite
    XCOM Enemy Unknown
    Civilization V
    Nihilumbra
    Trine Enhanced Ediiton itd. da ne nabrajam sve.

S obzirom da zaista dugo nisam palio steam na linuxu prijatno sam se iznenadio.
    Zadnji put kad sam pokusavao da instaliram steam bilo je povuci-potegni. Puno kompajliranja, morao sam iz gita da ga instaliram, da dodajem gomilu biblioteka, koje su mi kasnije napravile haos na sistemu itd.
    Ovo je sad potpuno isti postupak kao na Mac ili Windowsu. Kliknes i instaliras. I klijent je jako stabilan.
    A sto je najvaznije ima dosta igara...
    Znao sam da su pustali igre za linux, ali iskreno nisam verovao da je toliko naslova izaslo.
    Prijatno sam iznendajen.
    Ako ima neko ko koristi steam na linuxu, voleo bi da cujem njegova iskustva.

Vladimir likes this.
  2. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Debian
    Od kada sam uzeo pre 2 meseca SonyPS4 ama ni karte ne igram na kompu, niti me igranje na kompu više IČ zanima... Imao sam jednu legalnu verziju Wintenda koju sam dobio uz laptop i na njemu su bile instalirane samo Steam, Origin i preko 300 legalnih igara koje sam igrao sve do pre 2 meseca.

Dvoumim se samo da instaliram Steam da bi pokrenuo CiV 6 koju sam dobio na poklon pre neki dan, zato što Civ 6 je prvi AAA naslov koji je izašao u rekordnom roku za Linux. Čim probam javiću iskustva jer bezveze je da pišem iskustvo sa Steam-om na linuxu iz vremena kada je mogao samo uz "bože pomozi" da se instalira.

Collapse Signature Expand Signature
  3. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Ubuntu
    Nisam ni znao da je izasao Civ 6. Jos nema za PC. Kad izadje i malo splasne cena, verovatno cu je uzeti u steam prodavnici.
    Sto se konzola tice, nisam neki ljubitelj iako sam u mladjim danima igrao PS konzole.
    PS4 isto moze preko steama jel tako? Videh kad se logujem da ima i PS4 opcija.
    Mada igre su dosta skupe ako poredimo sa cenama za PC. Mislim da nema sanse za par eura da uzmes postenu igru, dok je na PC to moguce.

4. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Ubuntu
    Sad sam instalirao steam na Ubuntu 14.04 LTS, radi savrseno. Pokrenuo par igara rade bez ikakvih anomalija.
    Probao Limbo, Insanily Twisted Shadow Planet, probacu i Trine Enhanced Edition samo da mi se skinu.
    Utisak je odlican. Steta nisu sve igre portovane, pogotovo koliko vidim u svojoj biblioteci vecina su Indie igre i low budget naslovi i pokoji hit. Probacu ih da vidim kako se ponasaju.
    Imam graficku ATI 7750 nisam instalirao vlasnicke drajvere. Samo instlairao sistem i digao steam.
    Ako bude moguce (da ne predje u smaranje) napravicu par screenova i postavicu u nekoj odgovarajucoj temi.
    Posto mi je steam obavezan i veoma cesto igram igre sa njega, ovo mi je jako vazno da sve radi kako treba.
    Jedina mana je sto nemogu da iogram sve igre koje imam, ali opet 100 naslova je i vise nego dovoljno za pocertak.

5. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Debian
    Igra izašla u Novembru prošle godine, a u Decembru zvanični port za linux, Osim što se ne zove Civ6 već, Civilization: Beyond Earth.

Što se tiče Steam i PS4 ne ne postji opcija to je opcija za PS3. Igre kupljene samo na PSN-u mogu da se igraju na PS4. Inače za PS4 postoji takozvani SHARE gde troje ljudi mogu da dele jednu igru pa tako igre original izadju i do 1000 dinara po komadu što je prihvatljivije.

6. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Ubuntu
    Ja sam razuemo da je Civ Beyond Earth poseban naslov, a ne Civ VI. Jer svaka Civilizacija ide po brojevima, zato me i bunilo to kad si rekao Civ VI.

7. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Debian
    Da... sada je to malo drugačije pa umesto numeričkog naziva ima sopstveno ime. Mnogi kažu da je novi civ po gempleju apsolutno identičan petici, okruženja i igrivost je drugačija ali politika, ratovanje i diplomatija koja je najbitnija u Civ-u je ista kao u petici. Meni lično iz celog serijala je najbolja Civ 2 sa Sony keca, tu je baš bilo žestoko igrati je i postaviti sve na svoje mesto.

Što se tiče Steam-a... sinoć sam ga instalirao na TRIOS-u i radi bez greške, napravili su ga do yaya, radi 1/1 identično kao na Windows-u. Nema više problema sa try ikonicom i nasumičnih pucanja radi baš baš stabilno.

Od 203 igre mogu da igram 51. Iznenadio sam se kada sam video da radi EuroTrackSImulator 2 samo ne znam da li Linux podržava volane imam Logitech DFGT a mrzi me da ga priključujem. SKinuo sam DOTA 2, CS:S i CS:GO malo da probam. Nadao sam se da će mi raditi Civ3 medjutim samo petica je podržana.

8. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Ubuntu
    I ja sam ga juce instalirao na uubntu. Delim tvoje misljenje uradjen je savrseno. Nema nikakvih anomalija, pucanja.
    Od 500 igara koliko imam 104 igre su za linux. Medjutim od tih 100 igara nema puno AAA naslova da se ne lazemo. Vecinom su to Indie naslovi i po koji veci hit.
    Probao sam razne igre, neke igrao, neke probao. Nijedan problem nisam imao. Odusevljen sam.
    Cak mi neke igre rade bolje nego pod windowsom.
    Kod pojedinih igara imao sam malo duze vreme ucitavanja pri pokretanju igre, ali sem toga ne vidim nijedan problem. Jos ja imam AMD graficku.. Iskreno ocekivao sam da naidjem na neke probleme do sad nijedan.
    Probao sam Portale, Shank, Insanely Tweasted Shadow Planet, Limbo, Nihilumbra, Trine, ma sve radi kao podmazano.

Jedini problem sam imao kod Trine Enhanced Edition morao sam da instaliram vlasnicki drajver. Igra je radila sa open source drajverima, ali su mi glavni likovi bili kao senke bez boje... Instalacijom drajvera sve je normalno.

Ako budem stigao probacu i Shadowrun Returns i XCOM da vidim kako rade.

9. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Debian
    Ja sada probao CSgo i nemogu da igram imam nevidjeni lag, ne znam zasto.

10. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Ubuntu
    Nisam igroa MP igre. Vecinu igara koje sam igrao su sve SP igre. Moguce da postoje problemi.
    Sad procitah na steam forumu ima likova koji isto imaju probleme sa CSGO.
    Kazu da je zahtevan treba bar Nvidia GTX560 i noviji CPU.

#10 Sreten, 13.01.2015
    Last edited: 13.01.2015
  11. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Debian
    Ja imam nvidia GTX660 GDDR5 2GB, nije u tome problem nego je loš port. U CSS nemam tih problema.

12. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Ubuntu
    Sad probah Shadowrun Returns radi kao podmazan. Igra leti, nabio sve detalje do kraja, rezoluciju na HD, odlican port. Bar u mom slucaju. Ovu igru cu igrati na lindzi...:)

13. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Debian
  14. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Ubuntu
    Imam je vec. Uzeo sam je na steamu za 2.7e na Novogodisnjem popustu.
    Nisam uzeo Deluxe samo obicnu verziju. Nisam hteo a bacam pare jer Deluxe je samo dodat sountrack i Shadowrun Retunrs Classic.

15. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Ubuntu
    Chivalry: Medieval Warfare od juce dostupan i za linux.

Ko god ga ima u steam biblioteci sad ga moze instalirati na linuksu i na Macu.
    Pre instalacije mora u properties pod update da oznaci linux testing da bi radio na linuksu.

16. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Ubuntu
    Danas sam probao Left4Dead 2 i Portal.
    Left4Dead ima veliki lag tesko se igra...
    Proverio sam ping imam oko 18-19msec sto je sasvim dovoljno za online igranje.

Portal mi radi, ali zvuk hoce da preskace i secka. Igra deluje kao da nemogu da je igram zbog zahtevnosti. Glupost cista. To je stara igra. Ako uporedim sa igranjem na winu nebo i zemlja...

Sto se mene tice malo razocaravaje iskustvo.

17. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Debian
    Jel imaš Portal 2 probaj njega. Ja imam ali me mrzi da ga instaliram ponovo jer sam ga prešao.

18. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Ubuntu
    Imam probacu i njega. :)

19. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Ubuntu
    Portal 2 dobro radi. Presao sam 5-6 nivoa, dovoljno da pokaze anomalije ako ih ima.

Attached Files:

20. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Debian
    Jel si uključio AA u igricu, texture ti deluju malo krzavo?

Dobar je portal 2 ja sam ga čak dva puta prešao lepa zabava.

SSL Certificate Biblioteka++ Tor anonimnost Cyberghost vyprvpn