Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Uputstvo Popcorn-Time direktno gledanje filmova

Discussion in 'Opšte diskusije' started by Sreten, 24.05.2015.

1. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Ubuntu
    Popcorn je program za direktno gledanje velikog broja filmova i serija. Nešto slično steamingu međutim Popcorn radi nešto slično.
    U stvari popcorn je samo torent program koji ima mogućnost za gledanje materijala pre nego što se završi preuzimanje.
    Odnosno odmah po početku preuzimanja film se može gledati.

Instalacija:

Program se može instalirati preuziamnjem .deb paketa direktno sa njihovog sajta
    Još bolja varijant je dodavanjem ppa jer time se omogućava i redovno ažuriranje softvera ukoliko postoji.

Za Ubuntu i Mint potrebno je dodati ovaj ppa u terminalu
    sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/popcorntime

Zatim je potrebno ažurirati pakete

sudo apt-get update

i na kraju instalirati program

sudo apt-get install popcorn-time

Kod Triosa on se već nalazi u zvaničnom repou samo ga treba instalirati

sudo apt-get install popcorn-time

ili kome je lakše može ga naći u synaptic paket mendadžeru.

Screenshot from 2015-05-24 15:23:48.png Screenshot from 2015-05-24 15:24:03.png Screenshot from 2015-05-24 15:24:31.png Screenshot from 2015-05-24 15:24:47.png Screenshot from 2015-05-24 15:24:57.png Screenshot from 2015-05-24 15:26:14.png Screenshot from 2015-05-24 15:33:40.png

Par reči o samom programu

Popcorn ima ogromnu bazu filmova, serija i Anima crtanih filmova.
    Rezolucije svih filmova su 1280x720 tzv. mali HD i full HD 1920x1080 piksela.

Za gledanje filmova popcorn već ima svoj ugrađeni plejer, međtuim prepoznaje sve ostale plejere koje imate instalirane na sistemu, tako da je moguće birati gde ćete gledati film.
    Treba reći da je njegov default plejer jako dobar, mislim da nema potrebe menjati ga.

Svi filmovi i serije imaju podršku za titlove koje preuzima sa domaćeg sajta www.titlovi.com
    Skoro svi filmovi imaju srpski titl, a oni koji nemaju imaju ili bosanski ili hrvatski.
    Plejer titlove automatski postavlja na crnu traku ispod filma, pa neka dodatna podešavanja i nisu potrebna. Veličinu font i boju titla moguće je promeniti u opcijama.
    Filmove je moguže premotavati, mada ume malo da potraje.

Svaki film i serija na koju kliknete imaju ugrađen trejler, imdb ocenu, link do imdb.com, i magnetni link ako neko želi da skine film.

Kod podešavanja programa samo treba promeniti putanju.
    Po defaultu Pocpron koristi /tmp folder za privremno smeštanje preuzetog sadržaja, pa ukoliko imate manju root particiju to ume da bude problem. To se može promeniti staviti /home ukoliko je veći.
    Za svaki film Popcorn u proseku potroši oko 2GB prosotra na hardu. To su privremeni foderi onog momenta kad ugasite program folder se briše.

To bi otprilike bilo sve u vezi programa, nadam se da ćtee ga koristiti i uživati u njemu.

2. rapha

Staff Member

Sistem:
    Slackware
    Probao sam ga i nije mi nešto. Smeta mi što ima malo opcija (ili je tada bar imao), ne možeš recimo da menjaš boju fonta u prevodu što je banalan primer ali to je samo jedan u moru drugih.

Što se mene tiče, XBMC (sa svim svojim bubicama) uz xbmctorrent plugin i 1channel plugin je dobitna kombinacija.

3. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Ubuntu
    @rapha možeš indirektno. Insaliraj naprimer smplayer i u popcornu nemoj da gledaš u njegovom plejeru film nego u smplayeru... Inače on nema promenu boje ali zato možeš da biraš druge plejere...

4. Surfer

Korisnik

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    TRIOS
    Može da se menja boja fonta u Popcorn Time.
    Ipak XBMC je i za mene puno bolja opcija.

5. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Arch
    Inače XBMC se od pre nekoliko meseci zove KODI.

Collapse Signature Expand Signature
    rapha likes this.
  6. Dragan

Staff Member

Okruženje:
    Ostalo
    Sistem:
    Ostalo
    U debianu je i dalje xbmc...generalno me nerviraju ti media centri, to je više namenjeno za vezu sa TV-om.
    Nervira me kada mi okupira ceo računar/monitor..bolja opcija za mene je nešto poput Popcorn-a, da mogu lepo da pauziram/sklonim prozor sa filmom..

7. Surfer

Korisnik

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    TRIOS
    Može i u XBMC da se pauzira film i skoni prozor.

8. Dragan

Staff Member

Okruženje:
    Ostalo
    Sistem:
    Ostalo
    Ok, nisam znao..praktično nisam ni probao xbmc uživo (mislim na puštanje filmova..) samo sam ga instalirao iz debian repoa, da vidim da li radi u TRIOS-u.
    Instalirao se i normalno pokrenuo, ali u full screen režimu..valjda je takva default postavka, pa nisam ni probao da sklonim njegov prozor..

9. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Arch
    Oni i jesu namenjeni da rade kao veza putem dongla na TV-u (ili kablom). Popcorn je po funkcijama za ono što nudi a to je puštanje filmova i serija i dalje ne prevaziđen.

10. Dragan

Staff Member

Okruženje:
    Ostalo
    Sistem:
    Ostalo
    Meni je to jasno, ali ja sam mator i konzervativan...komp je komp, TV je TV...film volim da gledam iz fotelje, a ne preko neke imitacije TV-a na kompu ;)

11. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Arch
    Ne ne nisi me razumeo... na laptop se instalira recimo neki XMBC i laptop se poveže sa televizorom i tako gledaš već... šta hoćeš da gledaš :)

To je za televizore koji nemaju Smart opciju kao naši, pa nemaju HBOgo, YouTube i slične aplikacije....

12. Tanja

Korisnik

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    Debian
    @Popcorn
    Instalirala i probala.... dopada mi se... jedino što mi se desilo jeste da za epizodu koju sam htela da gledam ima 0 peers :)

@Kodi
    Ja sam ga probala na Ubuntu i nisam uspela da aktiviram superepo... onda sam našla da u jessie fale ffmpeg biblioteke... u TRIOS-u (zahvaljuću Draganu ) može da se instalira ffmpeg, ali još nisam stigla da isprobam Kodi i superepo...

13. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Ubuntu
    @Tanja zašto nisi uspela? Koji Ubuntu koristiš? Pitam pošto ja imam Ubuntu i repo koji sam dao se sasvim lepo dodao.

14. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Arch
    Da, ovo je jedini problem koji može da upropasti kompletno program. Dešava se uglavnom kada hoćeš da gledaš neke stare serije koje niko ne sheruje.

Kažu programeri da će uskoro ubaciti neke opcije da korisnik sam dodaje tracker list-u pa bi trebalo biti dosta bolje, ovako si osuđen na 1 treker i to je to.

Јоце likes this.
  15. Tanja

Korisnik

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    Debian
    @Sreten
    Koristila sam Ubuntu 14.04 i vrlo jasno upustvo kako dodati superepo, ali nisam uspela...

16. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Ubuntu
    Da ti je bezveze. Meni se to nikad nije dsilo. Doduše ja obično gledam sve do 2010 možda neka starija sigurno čim nema seedera.
    Primetio sam da na mnogim filmovima Youtube traileri ne rade.
    Iz nekog mog iskustva Popcorn radi jako dobro. Skoro sve što sam gledao to radi savršeno.
    Kad prebacim film na smplayer sve radi savršeno, osim kad premotam film malo napred, onda neće da krene, dok Popcornov player radi daleko bolje to isto.

17. ubuntuser

Korisnik

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    Na VLC-u premotava film dosta dobro, skoro i da ne osetim da se radi o streaming-u... :)

18. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Ubuntu
    VLC je sjajan. Šta god mutlimedijalno on će da pusti uključujuči i muziku... Retko dobar plejer.

ubuntuser likes this.
  19. Tanja

Korisnik

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    Debian
    A ja ga pak (VLC) iz nekog razloga baš i ne volim...
    Više sam uvek za neke varijante bazirane na mplayer-u...

Sreten likes this.
  20. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Ubuntu
    Čini mi se da vlc dosa troši rama. mplayer je odličan player međutim ja nemogu da rešim problem screensavera kod njega...
    Meni je smplayer najbollji player koji sam ikad koristio... To kažem za sve platforme...

SSL Certificate Biblioteka++ Tor anonimnost Cyberghost vyprvpn