Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Pozdrav svima!

Discussion in 'Predstavite se' started by Zoran Jankov, 27.11.2018.

1. Zoran Jankov

Korisnik

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    Moje ime je Zoran Jankov, živim i radim u Novom Sadu kao IT Administrator. I ako sam Windows power user, prezirem ga iz dna duše. Koristim i Windows i GNU/Linux operativne sisteme, i kod kuće i na poslu naravano.

Stalno pokušavam ljude da usmerim ka GNU/Linux operativnim sistemima i ka drugom slobodnom softveru, a sam uvek prvo tražim softversko rešenje koje je slobodan softver. To je osnovna odlika softvera koja igra najveću ulogu u odabiru softverskih rešenja. Današnje licence vlasničkog softvera su blago rečeno drakonske i podsećaju na roman "1984".

Kao što primećujete ne koristim izraz "open source", jer smatram da on udaljava ljude od osnovne ideje slobodnog softvera. Vidim da je ovde izabrana diplomatska opcija "FOSS" i to je uredu.

Pratiću vaš forum da vidim šta sve ima da se pročita i o čemu da se razgovara, jer je meni lično slobodan softver veoma bitna stvar.

Vladimir, Dragan and 100% like this.
  2. 100%

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Ubuntu
    :D

Pozdrav, Zorane, dobro došao!

Spread the word! :)

Zoran Jankov likes this.
  3. Dragan

Staff Member

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    TRIOS
    Jocix and Zoran Jankov like this.
  4. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Gnome 3
    Sistem:
    Fedora
    Dobrodošao na FOSS strane ;)

FOSS je izabrano svima je jasno zašto a i mnogo je kraće da se kuca nego, opensource-srbija.org kako smo se nekada zvali :D

Collapse Signature Expand Signature
    Jocix likes this.
  5. Zoran Jankov

Korisnik

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    Hvala na dobrodošlici. Da je ostao "open source" samo onda bih vas kritikovao. :cool:

Biblioteka++ Tor anonimnost