Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Ostali sistemi Redshift -Deepin-

Discussion in 'Unix sistemi' started by soap, 09.07.2018.

1. soap

Korisnik

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    Pozdrav svima. Pre par dana sam instalirao kineski linux -deepin- u principu sistem je veoma brz i lep. Ono sto stvara problem je program redshift. Naime kada ga pokrenem on automatski podesi lokaciju i to sve, aktivira se, ali mi podesi osvetljenje na najjace, a pritom kada zelim da smanjim to osvetljenje gasi se redshift sam od sebe. Da li je to neki bugg i ima li neko ideju kako bih ovako mogao da resim. Hvala na odgovoru.

2. stepski vuk

Korisnik

Okruženje:
    Deepin
    Sistem:
    Ostalo
    koristim deepim ali nikada nisam koristi taj program.

3. soap

Korisnik

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    A da ne koristis mozda Nightshift, to mu dodje kao fabricki program neka zamena za redshift al ne kapiram kad radi i da li uopste radi :D

4. stepski vuk

Korisnik

Okruženje:
    Deepin
    Sistem:
    Ostalo
    upravo sam instalirao pomenuti program ( redshift), automatski je podesio lokaciju i sve ostalo. u info pise sledece: color temperatures: 5500K, period:daytime. njegove automatske postavke meni ne smetaju. Ovo je prvi put da koristim ovaj program. Hvala na preporuci:)

5. soap

Korisnik

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    Nema na cemu :D Dok sam bio na win koristio sam f.lux i kada sam presao na linux nasao sam mu alternativu (redshift). Program sluzi da prilagodi osvetljenost ekrana dnevnom svetlu. Postoji color temperature daytime i nightime. Daytime je 5500K, a nightime je 3500K po defaltu.

6. stepski vuk

Korisnik

Okruženje:
    Deepin
    Sistem:
    Ostalo
    deepin je odlican sistem, ja sam prezadovoljan, koristim ga vec 5 meseci pre njega sam koristio ubuntu.

GNU Tor anonimnost