Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Sta da ucim

Discussion in 'Programiranje' started by Munja, 31.08.2018.

1. Munja

Guest

Zdravo, ranije sam pomalo ucio C za pocetak ali sam morao da batalim jer imam preslabu masinu.
    Uskoro cu da dobijem novu.

Pa me zanima gde mogu da vidim koji jezik cemu sluzi, znam samo da je html za web i to je to.

Pre par nedelja sam bio na nekom amaterskom meetup, znam organizatore pa su me malo upoznali sa timom, bukvalno imaju neku arednjoskolku koju su za 6 meseci zaposlili. Ne znam sta radi....

Zanimalo me je da odradim linux administraciju ali ne verujem da cu imati € za test.

Najvise me brine koliko ce mi ustvari trebati matematika jer bas malopre mi izlazi reklama za neke kurseve a tipa alogiritmi, matrice itd.

2. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    CentOS
    kakav test?

Collapse Signature Expand Signature
  3. Munja

Guest

Ma hteo sam da polozim onaj test za system administratora, video sam da ima u Bugarskoj, u Beogradu je skuplje...

4. Munja

Guest

Pardon, mislio sam na RHCSA i RHCSE.

5. Prizma

Korisnik

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    OpenSuse
    У 90% случајева, нећеш имати потребу да икада сабереш два броја, осим ако не радиш машинско учење или програм за неке физичаре по церновима и насама...

За развој веба, ситуација је прилично нерашчишћена. Негде ће ти као почетнику тражити да знаш html, css и јаваскрипт, а негде ћеш морати да знаш неки озбиљан framework ( за Javu или C#) и да радиш са базама података... Варира веома.

Чист C данас није толико тражен (не кажем да је лоше знати га), али може да буде губљење времена, осим ако ти то само по себи није циљ. C++ углавном користе за игрице и озбиљне програме ( за андроид је опет Java).

За линукс можеш да учиш bash, а python добро дође.

6. 100%

Korisnik

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    Ostalo
  7. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    CentOS
    RH sertifikati se polažu samo onda kada:

1. Ti firma u kojoj već radiš plati ili traži da imaš položen sertifikat
    2. Nemaš pametnija posla u životu
    3. Hoćeš da fasciniraš nekoga da si dao stotine i stotine € na sertifikat koji ćeš bar u Srbiji retko kome pokazati.

Ja znam nekoliko ljudi koji u životu nisu prišli RH-u a imaju iskustva veća od samih predavača na tim kursevima.

Collapse Signature Expand Signature
    Jocix likes this.
SSL Certificate Biblioteka++ Tor anonimnost Cyberghost vyprvpn