Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Steam kontroler - sad i zvanicno

Discussion in 'FOSS Srbija steam grupa' started by Sreten, 18.03.2015.

1. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Ubuntu
    ss_1e6bcf000b0d80ec75b4a6265c907a647f79c5f4.1920x1080.jpg ss_6293e66d40c247078ebada02ca9adef878b3e0e6.1920x1080.jpg ss_c22b43258190b8e43a7ed776f830367f0fccacfa.1920x1080.jpg ss_d2f5e7325666df6119ff1d42be73bac9594c5b1e.1920x1080.jpg ss_db2d4943572b38e7687a361b03437ae2c27b4606.1920x1080.jpg

Steam je objavio konacno zvanicno sve u vezi kontrolera ukljucujuci datum kao i cenu.
    Do sad su sve bile spekulacije i rekla-kazala razne price.
    Izlazi na jesen, tacnije u Novembru ove godine, moci ce da se kupi u steam prodavnici i kostace 50$.
    Bice dostupan za sve platforme sa punom podrskom.
    Ako pogledamo cene kontrolera pa ovo i nije puno. Nije ni jeftino, ali je prihvatljiva cena.
    Ako uporedimo obican Xbox kontroler kosta 30-ak eura, onda ovo i nije skupo.
    Ono sto je vazno imace podrsku svih igara na sve 3 platforme sto je ogroman plus.
    Kontroler ce moci i softverski da se podesi i da se prilagodi korisniku.
    Velika prednost za one koji igraju igre preko TV.

2. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Ubuntu
    Zanima me samo kako ce ici procedura kupovine za stanovnistvo van Amerike.
    Ja sam ga vec ubacio u wishlistu.

3. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Debian
    Ne izgleda loše... ali.... PS4 kontroler je keva, jeste da košta 60e ali bolji trenutno ne postoji na tržištu.

Nisam siguran kako će ova desni trackpad da prođe kod gejmera, vidim mu primenu u nekim sportskim simulacijama ovako... veliki minus.

Collapse Signature Expand Signature
  4. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Ubuntu
    Ne znam Vlado da li je bolji ne igram konzole, ali preko PS4 kontrolera neces moci da igras igre na PC. Bar ne sve.
    Upravo je to ja mislim i velika prednost, kompletna podrska za sve operativne sisteme i sve igre.
    Prosle godine Valve je podelio 500 kontrolera raznim gejmerima kako bi testirali kontroler. Mogu da ti kazem da su svi dali visoko misljenje o kontroleru. Cak kazu da su FPS igre igrali lakse nego preko tastature i misa. Jedino im je trebalo malo da se naviknu.
    Ja od kontrolera ocekujem dosta.

5. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Debian
    Ja trenutno sve igre koje imam na kompu 95% bez problema igram sa PS4 kontrolerom, podržava on sve nije to problem.

Sony se sa DS4 kontrolerom doveo pravu revoluciju, izuzetno je udoban i kvalitetan i većina koja je probala XboxOne i PS4 kažu da je bolji kontroler za PS4. Ja takođe kažem isto jer sam probao oba.

Ovaj Steam kontroler mi liči na Xbox po dizajnu, jedino sam skeptičan za ova dva trackpad-a jer fizičko dugme je i dalje fizičko dugme.... no možda grešim, takođe bih voleo da testiram i Steam kontroler i vidim kako se ponaša, cena od 49$ je smešna ako je u pitanju kvalitetan kontroler jedino u čega se uzdam jeste da će on zaista imati bolju podršku u igrama jer i sada PS4 kao i Xbox moraju da se instaliraju sa kompatabilnim layer-om koji omogućava rad kontrolera na PC-u.

6. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Ubuntu
    Videcemo kad ga probamo. Mene zanima kako ce ga isporucivati, s obzirom da ce moci da se kupi direktno u steam prodavnici.
    S obzirom na broj ljudi koji igraju igre preko steama, mislim da ce dobro da zavuce ruku u svaciji dzep i dosta osteti MS i Sony.
    Jos ako dobro razviju OpenGL i steamOS bice cupavo...

7. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Debian
    Moraju oni da guraju to jako mnogo decenija da bi uspeli da makar u statistici ugroze MS i Sony...

No, ne znam, i mene zanima kako će da isporučuju možda preko Amazona će moći da se naruči jer ne verujem da će oni da šalju kontrolere svuda po svetu.

8. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Ubuntu
    To ni meni nije jasno. Ali kontroler se nalazi u prodavnici koliko vidim kao i svaka igra, za sad samo mozes da ga stavis u listu zelja. Deluje mi kao da ce moci da se kupi normalno preko steama. Jer koja je poenta stavljati nesto u prodavnicu ako nece biti dostupan. Mogli su da ga stave samo kao najavu.
    Mislim da ce Valve da zaobidje sve retailere i direktno da ga prodaje. Sve mi mirise na tu pricu.

9. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    Debian
    Pa ako bi slali za Srbiju onda bi to bila dobra opcija da oni prodaju kontrolere.

10. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Ubuntu
    Steam Hardware

Steam kontroler dobio veliki update. Valve zaista sluša steam zajednicu pa su shodno tome unapredili svoj kontroler.

Dodali su razna poboljšanja kao što je Mouse Region, kad igrate neku RPG igru da istovremeno igrate sa vašim karakterom i da vam se pojavi strelica miša kako bi koristili spelove, magije, iteme itd., a da pri tom ne zastajete sa igranjem. Sjajno su ovo iskombinovali.
    Evo kako to u praksi izgleda:

Još jedna važna novina je da je moguće konfigurisati kontroler po vašoj želji za svaku igru posebno i kontroler će sva podešavanja da zapamti, pa ako odete na neki drugi računar, kontroler će da pamti sva podešavanja sa vašeg profila.
    Ova mogućnost će biti dostupna tek od nove beta verzije steam klijenta gde će biti dodata posebnu sekcija za konfigurisanje kontrolera.

Cena kontrolera je povećana za 5e, sada košta 55e, troškovi slanja za bilo koju zemlju EU uključujući i Srbiju su 11$.

SSL Certificate Biblioteka++ Tor anonimnost Cyberghost vyprvpn