Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Web Server

Discussion in 'Help, support & chat' started by Uzgidebas, 08.11.2017.

1. Uzgidebas

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    TRIOS
    Pozdrav ekipa,
    radim na nekom sajtu. Imam viska komp na kojem sam planirao da odradim self-hosted + free ddns kako bih pokazao tu testnu verziju sajta firmi sa kojom zelim saradjivati.
    Takodje, planirao sam da zakupim svoj licni domen i na istom komp-u postavim svoj sajt koji privodim kraju uskoro.
    Treba mi par instrukcija kako sve to podesiti, ako neko ima iskustva.
    Hvala unapred.

2. webad

Korisnik

Okruženje:
    Gnome3
    Sistem:
    Ubuntu
    prvo sto ce ti trebati je da nabavis staticki ip kako bi mogao domen(e) da identifikujes svojim racunarom, a za to pitas svog internet provajdera da li pruza tu uslugu i za koliku naknadu. pa je pitanje kako ti je postavljena mreza, sta imas od internet provajdera, da li si dobio modem i ruter u jednom (velika verovatnoca) ili imas neki svoj hardver na tom mestu.
    zavisi sta ce da bude namena tom serveru, ali ako je web server za prezentacione sajtove, manje muke i para bi ti bilo da placas negde host i domen na godisnjem nivou i zavrsis posao

3. Hatori

Korisnik

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    Manjaro
    Većina provajdera je prešla na CGNAT tako da ništa od javne adrese. Kao što @webad reče neki hosting ili čak manji VPS može da izađe i nekoliko puta jeftinije od onog što većina naših provajdera traži za statičku IP.

SSL Certificate Biblioteka++ Tor anonimnost Cyberghost vyprvpn