Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Zdravo!

Discussion in 'Predstavite se' started by nico, 04.02.2018.

1. nico

Korisnik

Okruženje:
    Ostalo
    Sistem:
    Ostalo
    @marecare hvala, baš nešto ovako detaljno mi je potrebno, linux for dummies :innocent:

hvala svima, čitam/gledam sve što pišete, doduše neću odmah ni sa čim da krećem, treba mi malo vremena dok sve proučim, jer mi je sve novo, ali nisam odustao, bez brige :relieved:

МарестРПЦ likes this.
  2. Коста Купрешак

Korisnik

Okruženje:
    Deepin
    Sistem:
    Ostalo
    Collapse Signature Expand Signature
  3. МарестРПЦ

Korisnik

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    Mint
    Хвала на савету, погледаћу како да подесим то. Рецимо, кад снимам на Линуксу, што ће бити од сада па надаље, ово на Виндовсу је био изузетак - користим Recordmydesktop и колико сам схватио, ту таквих подешавања нема.

Нема на чему, само ти пиши какве би туторијале да гледаш и шта те буни :)

Нисам едитовао на Линуксу јер сам испробао десетак видео едитора и ниједан није задовољио моја очекивања - или је прекомпликован, или премало опција или не ради како треба на мом систему. За овај Lightworks чујем први пут тако да ћу га испробати после.

4. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    CentOS
    Skoro svaki video editor je isti i svaki je bezvredan bez.... pluginova... tako da gledaj koji editori imaju veliku bazu korisnika i gde se razvija veliki broj efekata i pluginova taj je idealan za korišćenje.

МарестРПЦ likes this.
  5. mracni covek

Korisnik

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    TRIOS
    Sviđa mi se klip. Imaš like od mene i ovde i na YT. Glas pravi naratorski. Podseća me na naratora neke tehničke emisije, čijeg naslova ne mogu da se setim, koju sam gledao kad sam bio klinac a radila je recenzije video igara.

Imam samo par minornih zamerki. Jedna je na izgovaranje reči na engleskom. Github se čita githab, cinnamon se čita sinamon.
    Druga je da je tvoj procesor 64-bitni.

Eto, valjda ne cepidlačim previše :D

МарестРПЦ likes this.
  6. МарестРПЦ

Korisnik

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    Mint
    Хвала на савету, нисам посматрао ту ствар из тог угла ;)

Хвала на комплименту, ако се у међувремену сетиш јави ко је у питању па да упоредим :)

Мислим да су прва два примера право цепидлачење јер енглески језик није мој матерњи, разумем га али постоје неке речи које неправилно изговарам :Д
    Шалим се наравно. Критика је на месту. Требам се учити да правилно изговарам те ствари.
    Трећи пример је још више на месту. Не могу да верујем да сам тако нешто превидео. Нисам проверавао која је архитектура јер су ми, кад сам га куповао, рекли да је 32-бит (а купљен је поодавно, стар је као Библија) тако да сам ја све ово време људе лагао да имам 32-битан процесор... Не знам како ћу сад да их гледам у очи :)

Елем, све критике су добродошле... Надам се да ћу, временом, постајати све бољи и бољи и да се овакве грешке неће понављати.

Поздрав.

7. melhisedek

Premium Donator

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    Ostalo
    Moja jedina zamerka je da si trebao napomenuti da je obavezna provera autentičnosti skinute
    iso - slike i kako se to radi - proverava pošto su početnici u pitanju, inače sve ostalo je ok :)

#27 melhisedek, 07.02.2018
    Last edited: 07.02.2018
  8. Vladimir

Staff Member

Okruženje:
    Kde5
    Sistem:
    CentOS
    Za 20 godina koliko se bavim računarima.... nikada u tom periodu nisam proverio ISO sliku :)

МарестРПЦ and marecare like this.
  9. Коста Купрешак

Korisnik

Okruženje:
    Deepin
    Sistem:
    Ostalo
    Ја са Линуксом радим од 2011. и од тада сам само једном, више из форе, проверио исправност :D

МарестРПЦ likes this.
  10. МарестРПЦ

Korisnik

Okruženje:
    Xfce
    Sistem:
    Mint
    Никад у животу нисам урадио. Чуо сам да тако нешто постоји али нити знам како се ради, нити тај поступак сматрам битним :)

11. Mingo

Guest

Vladimir, Kosta :

I ja retko proveravam iso sliku. Međutim, kad se skida direktno, ume da prekine veza i snimi par kb, to mi se desilo i naravno ne vidi se, ali neće da pokrene sistem. dok je download preko torrenta sigurnije, slika ne mora da se proverava. Takva su moja iskustva.

12. 1443

Korisnik

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    То се дигла прашина кад је хакован сајт Mint-а. Од тада, за сваки ISO праве SHA256 sum.
    Али, к'о што већ рече @Mingo, торенти су друга прича.

SSL Certificate Biblioteka++ Tor anonimnost Cyberghost vyprvpn